Amedeo
Bir Doz Sanat
Bizi Takip Et! Yeniliklerden Haberdar Ol.

Ara

MERHABA

Reyhan ULUDAĞ

Figüratif

2000 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’ne girdi. 2004 yılında lisans öğrenimini tamamladı. Aynı yıl Mimar Sinan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı yüksek lisans programına girdi. Yüksek lisans eğitimi sırasında bir yıl İngiltere’de dil eğitimi ve sanat eğitimi aldı. 2011 yılında ise Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesinde Sanatta Yeterlik eğitimine başladı. 2014 yılında da bitirerek doktor unvanını almaya hak kazandı.

2016 Yılında Fransa’nın başkenti Paris’te (SNBA) SOCİETE NATİONALE DES BEAUX-ARTS, Güzel Sanatlar Sergisi, Carousel du Louvre Salon le Notre Altın Madalya ödülü aldı, 2003 yılında Talens Resim Yarışmasında suluboya dalında ve Eskişehir Rotary Kulübü Resim Yarışmasında özgün baskı dalında ödül aldı. 2004 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu resim yarışmasında da eseri ödüle değer bulundu.

Yurt içinde 11, Yurt dışında 1 kişisel sergi açtı. Yurt Dışında 4 karma sergiye katıldı. Uluslararası ve ulusal 70’e yakın karma ve jürili sergide yer aldı. Workshop, bienal, sempozyum ve kongrelere katıldı. Şuanda İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde Dr. Öğr. Üyesi Ünvanlıyla eğitimci ve İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Sergileri

Ödülleri